Często zadawane pytania

Zdobycie certyfikatu Microsoft przynosi liczne korzyści zarówno osobie, która uzyska tytuł, jak i całej firmie bądź organizacji. Dzięki produktom Microsoft firmy zyskują elastyczność, sprawność działania i bezpieczeństwo danych, które umożliwiają im uzyskanie przewagi biznesowej nad konkurencją.

Uzyskanie certyfikatu Microsoft potwierdza określony poziom umiejętności pracy z wykorzystaniem produktów i technologii Microsoft.


Jak zarejestrować się na egzamin?
Rejestracji można dokonać na stronie www.pearsonvue.com lub kontaktując się z nami.


Jak długo trwa egzamin, ile zawiera pytań?
Czas trwania egzaminu jest różny, w zależności od danego egzaminu i waha się od 125 min. do 240 min. Egzaminy mają od 30 do 80 pytań. Administratorzy nie posiadają informacji dotyczącej konkretnej liczby pytań.


Ile poprawnych odpowiedzi muszę mieć aby zdać?
Trzeba uzyskać 70% poprawnych odpowiedzi. Wynik egzaminu jest znany od razu.


W jakim języku odbywają się egzaminy?
Wszystkie egzaminy dostępne są w języku angielskim (U.S). Dodatkowo, dla wybranych egzaminów, dostępne są alternatywne wersje językowe, w tym język polski (np. MS 70-178 czy MS 70-177). Kandydaci dla których język angielski jest drugim językiem, otrzymują dodatkowe 30 minut, doliczane do czasu trwania egzaminu.


Co się dzieje po zdaniu egzaminu Microsoft?
Potwierdzeniem zakończenia egzaminu jest raport w postaci opieczętowanego wydruku, który otrzymuje się zaraz po udzieleniu odpowiedzi na wszystkie wymagane pytania. W ciągu 7 dni roboczych po zdanym egzaminie otrzymasz e-mail od firmy Microsoft z instrukcją, jak zalogować się  do strony dla Microsoft Certified Professionals (MCP ID oraz Access Code). Dane potrzebne do zalogowania (MCP ID oraz Access Code) przychodzą w dwóch osobnych e-mailach, które mogą dotrzeć w pewnym odstępie czasu. Logując się na MCP Secure Site https://mcp.microsoft.com/mcp  przy użyciu MCP ID oraz Access Code: można uzyskać elektroniczną wersję zdobytego certyfikatu lub zamówić (za opłatą) papierową wersję.


Co zrobić gdy nie zdam egzaminu?
Jeżeli nie zaliczysz egzaminu w pierwszym terminie to zgodnie z regulaminem dostawcy zostaje on zablokowany na 24h, po upływie których możesz spróbować po raz drugi zaliczyć egzamin. Niepowodzenie w drugim podejściu, skutkuje kolejną przymusową przerwą (14dni roboczych), po upływie której możesz spróbować zdać egzamin po raz trzeci. W ciągu 12 miesięcy można podejść do tego samego egzaminu max. 5 razy.


Zasady „odprawy” na egzamin.
Jeżeli przystępujesz do egzaminu pierwszy raz – załóż konto na stronie dostawcy: www.peaesonvue.com. Pozwoli to na przyśpieszenie dalszych procedur. Kandydatowi zostaje przydzielony identyfikator MS ID, który należy wpisać w formularzu zgłoszeniowym. W przypadku wątpliwości skorzystaj z instrukcji http://pearsonvue.com/2014/docs/pearsonvuemicrosoftscheduling.pdf lub problemów poproś o pomoc Administratora.

 1. W dniu egzaminu należy okazać Administratorowi dwa dokumenty ze zdjęciem i podpisem, potwierdzające tożsamość. Dopuszczalne dokumenty to: dowód osobisty, prawo jazdy, paszport, legitymacja szkolna, studencka, książeczka wojskowa, karta kredytowa.
 2. Po przedstawieniu dokumentu stwierdzającego tożsamość każda z osób podpisuje listę obecności oraz regulamin zgodnie z którym odbywa się egzamin.
 3. Na salę egzaminacyjną absolutnie nie można wnosić telefonów, plecaków, torebek, kurtek itp. Rzeczy te należy pozostawić w szafce wskazanej przez Administratora.


Zasady obowiązujące w przypadkach specjalnych
 1. Przełożenie egzaminu lub zmiana na inny.
  Egzaminy rejestrowane przez ośrodek egzaminacyjny są zamawiane dzień przed planowaną datą dlatego możliwość przełożenia egzaminu lub jego zmiany istnieje do 48 godzin przed egzaminem. W takim przypadku należy skontaktować się z Administratorem. Egzaminy zamawiane poprzez stronę www.pearsonvue.com należy przełożyć samodzielnie logując się na stronę dostawcy.
   
 2. Nie pojawienie się na egzaminie
  W przypadku nie stawienia się na egzamin po uprzednim jego potwierdzeniu klient zostanie obciążony kosztami egzaminu.

Szybka pomoc

Materiały do pobraniaPosiadamy autoryzacje: