SAS Visual Analytics
Serdecznie zapraszamy na cykl 3 webinarów poświęconych SAS® Visual Analytics –  rozwiązania do szybkiej i kompleksowej analizy danych, w tym również danych Big Data.


SAS® Visual Analytics w porównaniu z narzędziami klasy Business Intelligence, pozwala szerokiej grupie użytkowników na znacznie szybszy dostęp do danych i informacji zgromadzonych w firmie. Eksploracja dużych ilości danych przez wielu użytkowników w tym samym czasie połączona z zaawansowaną analityką oferowaną przez SAS daje organizacjom możliwość wydobywania niedostępnej do tej pory, często nieoczekiwanej wiedzy, rozwiązywania złożonych problemów biznesowych oraz szybszego identyfikowania nowych, lepszych kierunków działań. Intuicyjne raportowanie i natychmiastowe udostępnianie na urządzenia mobilne pozwala na wgląd w dane w czasie rzeczywistym oraz podejmowanie natychmiastowych decyzji.
SAS® Visual Analytics – wprowadzenie

  
21 października, 10.00 - 12.00
 
  • Olbrzymie jak też niewielkie zbiory danych.
  • Dane ustrukturyzowane i te pochodzące z mediów społecznościowych.
  • Krytyczne dane gromadzone w Twojej firmie i te udostępniane przez Twoich Partnerów.
  • Dane „on–line” o strategicznym znaczeniu dla rozwoju Twojego biznesu i te, które właśnie Ty współtworzysz, realizując swoje pasje.
  • Dane w każdym wymiarze, dostępne zawsze i wszędzie.
  • Twoje eksploracje i interaktywne raporty.
  • Twoje analizy i natychmiastowa prezentacja na urządzeniach mobilnych.
Wizualna eksploracja danych i raportowanie w SAS® Visual Analytics

  
18 listopada, 10.00 - 12.00
 
Możliwość szybkiego i samodzielnego przygotowywania analiz biznesowych to obecnie nie tylko trend w nowoczesnych firmach, ale przede wszystkim wymóg rynkowy. Uzyskanie przewagi konkurencyjnej, zwiększenie satysfakcji klientów i partnerów, obniżenie kosztów funkcjonowania oraz podejmowanie trafnych i rzetelnych decyzji to zadania priorytetowe dla każdej firmy. Błyskawiczna eksploracja danych i ich natychmiastowa wizualizacja, zastosowanie zestawu analiz oraz tworzenie interaktywnych i intuicyjnych raportów to podstawowe funkcje SAS® Visual Analytics. Natychmiastowe udostępnianie raportów na urządzenia mobilne umożliwia skuteczną realizację celów biznesowych – w każdym czasie i w każdym miejscu. Zostaną zaprezentowane między innymi: analizy korelacji, prognozowanie szeregów czasowych, wykorzystanie metod drzew decyzyjnych.
Zaawansowane techniki SAS® Visual Analytics

  
2 grudnia, 10.00 - 12.00
 
Dobrze dobrany zestaw metod analitycznych pozwala wszystkim użytkownikom wykroczyć poza świat standardowych raportów i dashboardów. Prognozy z wyborem najlepszego modelu szeregu czasowego, sprawdzenie zmiany wyniku prognozy po zmianie wartości zmiennych niezależnych (analizy „what-if”) lub wykorzystanie metody drzew decyzyjnych lub macierzy korelacji do określenia zależności między danymi – to zaawansowane techniki SAS® Visual Analytics dostępne dla każdego użytkownika. Połączenie tych technik z intuicyjną wizualizacją pozwalają na głębsze zrozumienie danych krytycznych dla Twojej organizacji przy minimalnym koszcie pozyskania tej wiedzy.

Webinary poprawadzą:
  • Sławomir Strzykowski – Senior Business Solutions Manager – SAS Institute
  • Piotr Borowik – Senior Consultant – SAS Institute

SAS Institute jest światowym liderem w zakresie analityki biznesowej oraz największym niezależnym dostawcą oprogramowania Business Intelligence.
Dowiedz się więcej: http://www.sas.com/pl_pl/home.html

Szybka pomoc

Materiały do pobraniaPosiadamy autoryzacje: